Organické mydlo Pačuli


ROZJASŇUJÚCE


Toto mydlo lisované za studena rešpektuje krehkú pokožku a je obzvlášť cenené pre svoje regeneračné a liečivé vlastnosti.

znacky-5b.PNG

Balenie
8,00 €
,
5/ 5
S DPH Dodanie do 3 - 4 dní

Naše organické mydlo z pačuli kombinuje náš slimačí sliz s bambuckým maslom, olivovým olejom, kokosovým olejom a inklúziami mimoriadne jemného pílingového maku s podporou éterického oleja z pačuli, ktorý vyživuje, hydratuje, zjemňuje a chráni pokožku. Ideálne mydlo na jemnú regeneráciu pokožky, rešpektujúce hydrolipidický film pokožky s jej prirodzeným nadbytočným tukom.Popis:

Na výrobu mydla metódou zmydelnenia za studena použijeme tuk, do ktorého pridáme sódu. Prebieha chemická reakcia. Priemyselné mydlá zahrievajú túto zmes na 120 °C, čo urýchľuje chemický proces. Potom sa glycerín extrahuje (použitím veľkého množstva vody) a zostane iba mydlo, tvrdé telo pripravené na uvedenie na trh.

Ak sa chceme rozhodnúť pre prírodné, organické mydlo, použijeme mydlo za studena zmydelnené, to znamená, že sme poskytli dostatok času, aby chemická reakcia prebehla sama a  prirodzene. Táto transformácia sa v chémii nazýva „totálna reakcia“, čo znamená, že trvá dovtedy, kým nedôjde sóda. Aby sa mohlo použiť za studena zmydelnené mydlo, nesmie už obsahovať žiadne stopy sódy. Práve prítomnosť prebytočného oleja zaisťuje, že sa všetka sóda vyčerpala. Okrem toho je potrebné počkať na vytvrdnutie mydla (1 mesiac na 100gr. mydla).

Naše mydlá sú vyrábané ručne remeselne.


Najviac regenerujúce z našich mydiel s exkluzívnym kokteilom 7 aktívnych zložiek s výnimočnými vlastnosťami:

  • Slimačí sliz 11%: regeneračný, upokojujúci, hojivý, proti podráždeniu
  • Olej z kokosového masla: Penivý, jemný
  • Slnečnicový olej: zmäkčujúci, sťahujúci
  • Grapefruit EO: sebo-regulačné
  • Pačuli EO: Regeneračné, liečivé
  • Bambucké maslo: Vyživujúce, zvlhčujúce
  • Olivový olej: Upokojujúci, zvláčňujúci.

Zloženie:

Kokosový olej *, Bezová voda *, Slnečnicový olej *, Olivový olej *, Hydroxid sodný, Bambucké maslo *, Kakaové maslo *, Grapefruitový éterický olej *, Sladký pomarančový éterický olej *, Partchouli éterický olej *, extrakt zo slimačieho slizu *, Mak *
INCI: Kakao sodný **, Kvetinová voda Sambucus nigra *, Slnečnan sodný sodný **, Olivát sodný **, Glyceryn **, Bambusový sodík **, Kakaové maslo Theobrama **, Limonen **, Citrusový rajský olej *, Citrus aurantium dulcis olej *, kabogolový olej Pogostemon *, fermentovaný filtrát sekrécie slimákov *, semeno Papaver somniferum *, linalool ***

* prísada z ekologického poľnohospodárstva
Tipy na použitie:

Mydlo dobre napeňte v rukách alebo pomocou prírodnej špongie naneste na telo. Chráni lipidový film vašej pokožky, čo je nevyhnutné pre pružnosť a hydratáciu pokožky. Pre optimálne trvanie vášho mydla (v priemere 32 spŕch) vám odporúčame používať misku na mydlo, ktorá umožňuje prietok vody.
AG 027

Zákazníci, ktorá si tento produkt, si zakúpili tiež:

Podobné produkty